Eind december starten werkzaamheden om het Sweelinckplein in Duinoord verder op te knappen. Het plein wordt groener en veiliger. Het is de volgende fase van het project ‘Sweelinckplein Fleurt op’, waarbij de gemeente samenwerkt met de Stichting Vrienden van het Sweelinckplein.
Er staan een hoop zaken op het programma om te worden aangepakt. Aan de kant van de Waldeck Pyrmontkade wordt nog een een plantenvak geplaatst. De tegels rondom het Sweelinckplein worden aangevuld met de bestaande rijnsteentjes. Er komen nieuwe stoeptegels. De 44 bolacacia’s worden verwijderd in lijn met de kapvergunning. Daarvoor in de plaats komen 35 magnolia’s terug rondom het plein en 9 magnolia’s vlakbij het plein.
Om de verkeersveiligheid te verbeteren komen er drie verkeersdrempels; twee aan de kant van de Koningin Emmakade en één aan de kant van de Waldeck Pyrmontkade. De aanleg van deze drempels gebeurt tegelijk met het werk op het Sweelinckplein. Eerder kwam er al een drempel, ook aan de kant van de Waldeck Pyrmontkade.
Ook zijn er al planten met verschillende hoogtes geplaatst. Dit zorgt voor een beter overzicht en daarmee voor meer veiligheid. Dit was één van de punten die door de bewoners werden aangedragen.